Район предприятиеләре, учреждениеләре җитәкчеләре һәм авыл җирлекләре башлыклары белән» эшлекле дүшәмбе " киңәшмәсе

2019 елның 13 мае, дүшәмбе

Спас муниципаль район башлыгы К. А. Нугаев район Советы һәм Башкарма комитеты активы белән киңәшмә уздырды. Узган атнага йомгак ясадылар, агымдагы мәсьәләләрне карадылар, якын арада чаралар планы белән таныштылар.

Шуннан соң Камил Әсгатович ифтарларны оештыру мәсьәләләре буенча фикер алышу өчен җаваплы затларны җыйды. Шулай ук Нагаев урамындагы чиркәү төзелеше барышы турында да фикер алыштылар.

Аннары К. А. Нугаев авыл җирлекләре башлыклары, предприятие һәм оешма җитәкчеләре белән атналык киңәшмә уздырды. Киңәшмәдә узган атна нәтиҗәләре һәм күрсәткечләре буенча фикер алыштылар һәм якындагы чорга эш планы формалаштырдылар.

Спас муниципаль районы башлыгы Нугаев Камил Әсгат улы һәм Спас муниципаль районы социаль яклау бүлеге җитәкчесе Шеронова Надежда Виктор кызы Балымерада яшәүче Гурьянова-Борисова Наталья Алексеевна гаиләсендә булдылар. Наталья Алексеевна 2019 елның 12 апрелендә алтынчы бала тапкан, камил Әсгатович аны шуның белән котлады һәм бөтен гаиләгә зур сәламәтлек теләп, балаларга матур истәлекле бүләкләр, азык - төлек пакетлары тапшырды һәм зур диван гаиләсенә бүләк итте.

Көн ахырында район башлыгы Урта Йорткүл, Никольское, Аграмак авыл җирлекләренә эшлекле сәфәр кылды. Кырларның торышын карап чыкты, кыр эшләренең барышы белән танышты һәм крестьян-фермер хуҗалыкларының эш мәсьәләләре турында фикер алышты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: