ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Хәзерге вакытта энергетиклар өчен электр энергиясен югалтуларны киметү иң мөһим бурычларның берсе булып тора. Моңа намуссыз кулланучыларның аны исәпләтмичә  файдаланулары сәбәпче.

2004 елдан 2016 елга кадәр Россиядә җан башына алкоголь куллану 20,34 литрдан 10,3 литрга кадәр кимегән.

2004тән 2016 елга кадәр Россиядә җан башына алкоголь куллану 20,34дән 10,3 литрга кадәр кимегән. Бу хакта “Российская газета” хәбәр итә.

Бүген Спас муниципаль районы башлыгы Нугаев К.А. район оешма җитәкчеләре катнашында киләсе атнада узачак чаралар буенча атналык киңәшмә уздырды.

27-29 декабрь көннәрендә Казанда“Татарстанның яшь профессионаллары” Чемпионаты (WorldSkills Russia) уза.

Бу юнәлеш профориентация программасы белән бәйле. Аның кысаларында һәр укучы үзен төрле сфераларда һәм һөнәрләрдә сынап карый ала.

Аның прфессия сайлау буенча мөһим чара икәнен истә тотып Югары Ослан районының югары сыйныф укучылары да Чемпионатның төп мәйданчыкларында катнаштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: