май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Спас муниципаль районы башлыгы К. А. Нугаев Әҗмәр авыл җирлегенең мәдәният Йортын капиталь ремонт  барышын карап кайтты. Шулай ук крестьян-фермер хуҗалыклар башлыклары белән очрашты, язгы кыр эшләрен үткәрү буенча танышты.

Район үзешчән артистлары Ульяновск өлкәсе Иске Майна районында концерт куйдылар.
Алар күрше район тамашачыларына үзләренең иң яхшы чыгышларын күрсәттеләр. “Волжские зори”, “Любо”, “Болгар таңнары”, “Кантилена”, “Серебряная подкова” дуэты, “Булгарочка” хореография коллективы, солистлар Евгений Кременсков, Ольга Лобанова, Рөстәм Холмирзоев, Сарыйм Насыйбуллин, Рамилә Исхакова, Варвара Лисюк, Михаил Баландин, Камилла Вафина һәм башкаларның һәр чыгышы тамашачыларның көчле алкышларына күмелеп барды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: