июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

“Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның милли кухня көннәре” конкурсының абсолют җиңүчесе дип быел “Болгар” кафесы коллективы (“Спас оптторг” ПБ) табылды.

Объектларны капиталь ремонтлауга 338 миллион сум акча сарыф итү күздә тотыла.
2018 елда Казанда 19 сәламәтлек саклау объектын төзекләндерәчәкләр. Шәһәр Башкарма комитетының Сәламәтлек саклау идарәсе башлыгы Илнур Хәлфиев ТР башкаласы мэриясендә узган эшлекле дүшәмбе киңәшмәсендә шул хакта хәбәр итте.

Толстой елында Татарстанда, аерым алганда КФУда, һәм Татарстаннан читтә 50ләп чара үткәрелгән.

Әҗмәрдә яшәүче Наил Галиев футбол буенча дөнья чемпионатының башкалабыздагы “Казан Арена” стадионында үткән биш матчында булган.

Бүген Спас муниципаль районы башлыгы К. А. Нугаев Киек, Ким һәм Иске Рәҗәп авылларында тантаналы чаралар үткәрүдә, киңәшмә үткәрде.

Флешмоб чемпионат хөрмәтенә төрле милләт вәкилләренең дус яшәүләрен чагылдыру максатыннан оештырылган.
Бүген Татарстан халыкларының Дуслык йорты футбол буенча дөнья чемпионаты хөрмәтенә флешмоб тәкъдим итте. Әлеге чара чемпионатның шәһәр матбугат үзәгендә – IT-паркта узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: