Болгарда Җиңү көне уңаеннан бәйрәм чаралары уза

2019 елның 9 мае, пәнҗешәмбе

Бүген Спас районында Җиңү көненә багышланган чаралар 7 сәгать 45 минутта «Казан суводы»истәлекле билгесенә венок салудан башланды. Шул ук вакытта Болгар шәһәренең үзәк мәйданында Мәңгелек ут янындагы Геройлар Аллеясында сугышчылар турында дога яңгырады.

8 сәгатьтә «Казанский обводка» Истәлек билгесеннән Болгар шәһәре урамнары буйлап Үлемсез полк старт алды, анда 3,5 мең кеше катнашты һәм 9 сәгатьтә тантаналы чаралар узган үзәк мәйданда үз урынын алды.

Мәйданда мактаулы урынны волонтерлар озата баручы ветераннар алды.

Алга таба тантаналы рәвештә җәяү колонналар һәм хәрби техника макетлары йөреше булды. Йөрешне кадет мәктәбе тәрбияләнүчеләренең истәлекле төркеме җитәкләде. Аннан соң парадны кадет мәктәбе, яшь армиячеләр, кышкы маскхалатларда укучылар, хәрби ел формасындагы Спас тармак технологияләре техникумы подразделениеләре, МЧС бүлекчәләренең һәм казак гаскәрләренең кул көрәше спортчылары, Эчке эшләр министрлыгы ветераннары, Спас РҮХнең медицина хезмәткәрләре, хәрби елларның медицина формасындагы җәяүле колонналар дәвам иттеләр.

Район оешмалары һәм предприятиеләре тарафыннан әзерләнгән хәрби техника макетлары (23 хәрби техника макеты һәм ат кавалерия) тантаналы йөрешен дәвам иттеләр):

Митинг тәмамланганнан соң башланды. Җыелган ветераннарны, шәһәр халкын һәм шәһәр кунакларын Җиңү көне белән район башлыгы Камил Нугаев, Татарстан Республикасының Архив эше буенча Дәүләт комитеты рәисе Гөлнара Габдрахманова, Татарстан Республикасы Хәрби комиссариатының Әлки һәм Спас районнары буенча бүлеге башлыгы Виктор Лаврентьев котлады. Ветераннарга тере чәчәкләр бүләк иттеләр, һәйкәлләргә веноклар куйдылар.

Солдат боткасы бәйрәмнең аерылгысыз өлеше булды.

Бәйрәм көненең беренче яртысын 150дән артык кешедән торган үзешчән сәнгать артистлары көче белән әзерләнгән концерт тәмамлады.

Кичке вакытта шәһәр халкы өчен сугыш еллары җырлары яңгыраячак. Бәйрәм фейерверк белән тәмамланачак.
Установите приложение на смартфон и работайте офлайн
+Установить Переводчик

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: