«Ел укытучысы» һәм «Ел тәрбиячесе - 2020» Бөтенроссия һөнәри осталык конкурсының муниципаль этабына йомгак ясалды

2020 елның 20 гыйнвары, дүшәмбе
Бүген 2 нче Болгар урта мәктәбе базасында «Ел укытучысы - 2020» һәм «Ел тәрбиячесе - 2020» һөнәри осталык конкурсының муниципаль этабында катнашучыларны, финалистларны, призерларны һәм җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды.

«Ел укытучысы» бәйгесенең җиңүчесе Антоновка урта мәктәбенең математика укытучысы Кузьмин Сергей Юрьевич булды.

2 урынны Ямбакты авылының "Никольский урта мәктәбе" филиалы укытучысы Сунагатова Руфия Насыйх кызы алды.

3 урын-Мишенькина Светлана Анатольевна, 2 нче Болгар урта мәктәбенең башлангыч сыйныфлар укытучысы, Кривоногова Рисәлә Лотфулла кызы, Аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүле 1 нче Болгар урта мәктәбенең Инглиз теле укытучысы.

«Ел укытучысы-2020» конкурсы номинацияләрендә түбәндәгеләр җиңүче булды:

«Педагогик дебют» - Малова Валентина Олеговна, «Болгарның 2 нче урта мәктәбе» муниципаль бюджет мәгариф учреждениесенең инглиз теле укытучысы.

«Туган (татар) теленең иң яхшы укытучысы» - Садыйкова Гөлүсә Якуп кызы, аерым фәннәрне тирәнтен өйрәтүче 1 нче Болгар урта мәктәбенең туган (татар) тел укытучысы.

Шулай ук "Ел укытучысы - 2020" конкурсында да катнаштылар:

- Владимирова Елена Михайловна, Бурак урта мәктәбенең башлангыч сыйныфлар укытучысы»

- Козлова Лариса Николаевна, Полянка урта гомуми белем бирү мәктәбенең математика укытучысы»

- Гришина Екатерина Анатольевна, Өчкүл урта мәктәбенең математика укытучысы»

- Шеронова Фәридә Рәсул кызы, Полянка урта мәктәбенең Инглиз теле укытучысы»

- Волева Наталья Александровна, Ким урта мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы.

«Тәрбияче - 2019» конкурсында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының «Родничок» катнаш төрдәге балалар бакчасы» муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесенең музыкаль җитәкчесе Белоглазова Анна Андреевна җиңүче булды.

2 урынны - Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының “Өч Күл авылында балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе Шеронова Галина Александровна алды.

3 урын һәм «Балаларны юл хәрәкәте кагыйдәләренә өйрәтү буенча иң яхшы тәрбияче» номинациясендә җиңүче - Филиппова Светлана Валерьевна, «Родничок» катнаш төрдәге балалар бакчасы» муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе.

«Ел тәрбиячесе-2020» конкурсында актив катнашучылар:
- Зотова Елена Геннадьевна, Өч Күл авылында балалар бакчасы тәрбиячесе,
- Сесина Евгенья Ивановна, Болгар шәһәренең “Солнышко” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе,
- Хәйдәрова Гөлсирә Бареевна - Болгар шәһәренең “Колосок” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе,
- Романова Лариса Викторовна - Болгар шәһәренең “Теремок” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе,
- Федотова Наталья Геннадьевна - Болгар шәһәренең “Колосок” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе.
- Бырина Татьяна Геннадьевна - Болгар шәһәренең “Солнышко” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе,
- Куприна Екатерина Александровна - Болгар шәһәренең “Антошка” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе,
- Мокрова Валентина Владимировна - Болгар шәһәренең “Антошка” балалар бакчасы” муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе.
- Соколова Татьяна Владимировна - Антоновка авылы "Ручеек" балалар бакчасы" муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тәрбиячесе.

"Ел укытучысы - 2020" һәм "Ел тәрбиячесе - 2019" конкурсында катнашучыларның барысын да котладылар:
- Осокин В.А. - ТР Спас муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе;
- Савинов Е.В. - Спас муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары;
- Ермилин А.Н., Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге башлыгы;
- Рыбакова Л.С., укыту-методика эше буенча мәгариф бүлеге башлыгы урынбасары, Спас районы мәгариф хезмәткәрләренең һөнәр берлеге оешмасы рәисе,
- Никитина С.А. - мәгариф бүлеге методисты.

Катнашучылар мәгариф бүлеге дипломнарын һәм кыйммәтле бүләкләр, финалистлар, призерлар һәм җиңүчеләр - мәгариф бүлеге дипломнарын һәм 10 меңнән 3 мең сумга кадәр сертификатлар алдылар.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: