Спас районында РФ Конституциясенә төзәтмәләр буенча тавыш бирү уза

2020 елның 26 июне, җомга

Районның бөтен территориясендә сайлау участоклары һәм йорт яны территорияләре буенча күчмә комиссияләр штат режимында эшли:

Җомга көнне Спас районына эш визиты белән Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин килде. Алар район башлыгы Фәргать Мөхәммәтшин белән берлектә берничә сайлау участогында, шул исәптән авыл җирлекләрендә, аерым алганда, Бураково һәм Вожаи авылларында, шулай ук шәһәр участокларында тавыш бирү барышы белән таныштылар. Бу визитлар вакытында алар тавыш бирү процессы ничек оештырылуын, санитар-эпидемиологик таләпләрнең ничек үтәлүен, гражданнарның иминлеген ничек тәэмин ителүен һәм башка моментларның ничек оештырылуын карадылар.

Болгарда, сайлау участокларында булганда, район башлыгы Фәргать Мөхәммәтов Фәнил Әһлиуллин катнашында үз участогында тавыш бирде. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры һәм район башлыгы сайлау комиссиясе әгъзалары белән аралаштылар, аларның тавыш бирү барышы белән кызыксындылар һәм аларга уңышлы эш теләделәр.

Тулырак мәгълүмат: http://spas-rt.ru/news/tema-dnya/v-spasskom-rayone-prokhodit-golosovanie-po-popravkam-v-konstitutsiyu-rf

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: