Йөзү бүлегендә шөгыльләнүче «Олимп» спорт мәктәбе спортчылары Татарстан Республикасы Әлки МР спорт мәктәбенең йөзү буенча ачык турнирында 2004-2005 елгы егетләр һәм кызлар арасында, 2006-2007 елгы, 2008-2009 елгы, Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган 8 март көннәрендә катнаштылар.

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

Ярышлар Базарлы Матакта үткәрелде. Ярышларда Әлки, Аксубай, Алексеевск, Спас районнары катнашты.

Безнең районнан 15 спортчы катнашты. Спортчылар ярышларга бик җаваплы килделәр, тырышып күнегүләр ясадылар һәм бик яхшы нәтиҗәләр күрсәттеләр.

Бронза медальләр түбәндәгеләр булды:

Михайлов Савва 100 м дистанциядә аркада 1.33.9 нәтиҗәсе белән.

Гущин Егор 100 м дистанциядә ирекле стиль, 1.14.45 нәтиҗәсе белән.

Көмеш призер:

Аринина Мария 100 м дистанциядә. 1.29.78 нәтиҗәсе белән ирекле стиль.

Шулай ук Растремин Ильяны да билгеләп үтәсе килә, аңа 100 м га йөзүдә 2 өлкән разрядны үтәү өчен берничә секунд җитмәгән. 1.05.82 нәтиҗәсе булган ирекле стиль.

Спас районы командасы егетләр арасында катнаш эстафетада 2 урынны яулады. Безнең команданы иң яхшы спортчыларның берсе тәкъдим итте: Растремин Илья, Бирюков Адель, Захаров Олег, Җиһаншин Динар.

Барлык спортчылар медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнде. Ярышларга әзерлек өчен рәхмәт белдерәбез.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: