Инвалидларның һәм сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең хокукларын үтәү мәсьәләләре буенча “кайнар линия”

2022 елның 5 декабре, дүшәмбе

2022 елның 9 декабрендә Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил инвалидлар һәм сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең хокукларын яклау мәсьәләләре буенча “кайнар линия” үткәрә.

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппараты, Татарстан Республикасы Хезмәт, эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы, Россия Федерациясе Социаль иминият фондының Татарстан Республикасы буенча төбәк бүлеге, шулай ук Татарстан Республикасы буенча медик-социаль экспертиза Баш бюросы вәкилләре гражданнарга бәхәсле хәлләрне аңлатырга ярдәм итәчәк.

«Кайнар линия» телефоны: (843) 236-00-71.

Сез шулай ук үз сорауларыгызны WhatsApp ка 7 (939) 345-37-50 телефоны номеры буенча җибәрә аласыз.

Консультация вакыты: 10.00 сәгатьтән 15.00 сәгатькә кадәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: