Милли мәдәниятләр елы кысаларында Болгар шәһәренең "Колосок" балалар бакчасында "Туган як көйләре" бәйрәме узды

2023 елның 18 марты, шимбә

2023 елның 17 мартында Милли мәдәниятләр елы кысаларында Болгар шәһәренең Колосок балалар бакчасында балаларның рухи мирасы, кыйммәтләре һәм милли мәдәният традицияләре нигезендә иҗади сәләтләрен үстерү максатыннан Туган як көйләре бәйрәме узды.

Бәйрәмдә учреждение тәрбияләнүчеләре, педагоглар, ата-аналар, кунаклар катнашты.

«Колосок» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр төрле халыкларның костюмнарында кунакларны шигырьләр, рус, татар, әрмән телләрендәге җырлар белән сәламләделәр, алар белән «Түбәтәй» милли уенын, «Юрта» башкорт уенын уйнадылар, кунакларга Татарстан Республикасында яшәүче төрле милләтләрнең ризыкларын тәкъдим иттеләр.

Уңай бәйрәм атмосферасында бәйрәмдә катнашучылар хис-кичерешләр белән тулды һәм башкаларны да канәгатьләндерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: