Спас муниципаль районы мәгариф учреждениеләре укучылары арасында төзелеш һәм җырлар район смотры

2024 елның 20 феврале, сишәмбе

20 февральдә Спас муниципаль районының патриотик тәрбия программасын, терроризм һәм экстремизмны профилактикалау программасын һәм гражданлык-патриотик тәрбия айлыгы планын гамәлгә ашыру кысаларында, балалар мәгариф-сәламәтләндерү үзәгенең МБОУ базасында, Спас муниципаль районының мәгариф учреждениеләре укучылары арасында Ватанны саклаучылар көненә багышланган район төзелеш һәм җыр смотры узды. Чараның конкурс программасында 9 белем бирү учреждениесе һәм П.А. Карпов исемендәге Болгар кадет мәктәп-интернаты командасы катнашты.

Чарада катнашучыларны сугышчан хәрәкәтләр ветераны, хәрби хәрәкәтләр ветераннары иҗтимагый оешмасы рәисе вазыйфаларын башкаручы, Спас районы һава-десант гаскәрләре ветераннары рәисе, Спас һәм Әлки районнарында «Ватанны саклаучылар» СВО катнашучыларын Татарстан Республикасы буенча социаль координаторы Костин Алексей Владимирович сәламләде, ул конкурс жюриы эшендә дә катнашты. Конкурсны шулай ук Карпов П.А. исемендәге Болгар кадет мәктәп-интернаты директоры урынбасары, Галәветдинов А.В. Карпов П.А. исемендәге Болгар кадет интернат-мәктәбе тәрбиячесе П.А., сугышчан хәрәкәтләр ветераннары Андронов Е.Г. һәм Симанов С.В.тарафыннан бәяләнә.

Смотрда беренче урынны Иске Рәҗәп урта мәктәбе командасы алды, икенче урында - МБОУ Никольская урта мәктәбе, өченче урында - МБОУ Антоновка урта мәктәбе командасы. «Иң яхшы командир» номинациясендә җиңүче булып Иске Рәҗәп урта мәктәбе отряды командиры Сәмигуллина Әлфия танылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: