Спас районы укучылары һәм педагоглары Икенче Бөтендөнья сугышы вакыйгалары темасына Халыкара тарихи диктантта «Җиңү дипломы»нда катнаштылар.

2024 елның 26 апреле, җомга

Бүген “Болгар 1 нче урта белем бирү мәктәбе” МББУ базасында Җиңү Диктанты үткәрү мәйданчыкларының берсендә 50 кеше тарихи диктант язуда катнашты, шул исәптән Спас муниципаль районы башлыгы Фәргать Вәгыйз улы Мөхәммәтов, мәгариф бүлеге җитәкчесе Александр Николаевич Ермилин, мәгариф бүлеге методисты Владимир Геннадиевич Егоров. Бөек Ватан сугышы тарихы турындагы 25 сорауга җавап бирергә кирәк иде. Биремнәр Ленинградны тулысынча азат итүнең 80 еллыгына, СССР чигенә совет гаскәрләре чыгуга, язучы-фронтовикларның юбилейларына һәм башка истәлекле даталарга багышланган иде.

Тарихи диктантны язуда катнаша алмаган район мәктәпләре педагоглары һәм укучылары рәсми сайтта онлайн режимда тест узалар.

Теләге булган һәркем әлеге акциягә диктант-диктантпобеды.рф рәсми сайтында тест узып кушыла ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: