Аграмак авыл җирлегендә крестьян-фермер хуҗалыгы Соленов В.С. базасында семинар-киңәшмә узды

2020 елның 18 июне, пәнҗешәмбе

Терлек азыгы әзерләү, чәчүлекләрне карау, парлар эшкәртү, ашлык җыю комплексын әзерләү, чәчүлекләрне сынау, ЮХИДИ системасы һәм АПКны цифрлаштыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, «Альметевская САС» ФДБУ белгечләре район хуҗалыкларында туфракның торышына анализ ясадылар һәм туфракның уңдырышлылыгын яхшырту буларак известьлау буенча тәкъдимнәр бирелде. Семинар-киңәшмәдә район башлыгы Ф.В. Мөхәммәтов, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Д.С. Савинов, «САС Альметевская» ФДБУ директоры М.И. Мәмәтов, ОПСХ бүлеге начальнигы Сибгатуллина А.Р., Россельхозцентр Идарәсенең Татарстан Республикасы бүлеге башлыгы урынбасары И.И. Хәлилов, Спас районы буенча кунак күзәтчелеге инспекциясе башлыгы И.Ф. Батыршин, шулай ук авыл хуҗалыгы оешмалары җитәкчеләре һәм КФХ башлыклары, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе белгечләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: