ЧИТ ТЕЛ УКЫТУЧЫЛАРЫНЫҢ РАЙОН МЕТОДИК БЕРЛӘШМӘСЕ УТЫРЫШЫ

2022 елның 1 декабре, пәнҗешәмбе

2022 елның 30 ноябрендә «Болгар шифаханә-интернат мәктәбе» ДБББУ базасында чит тел укытучыларының район методик берләшмәсе утырышы узды. Семинарда катнашучылар игътибарына 9 нчы сыйныфта «сәнгать һәм дизайн» темасына ачык Инглиз теле дәресе тәкъдим ителде (укытучы Захарова И. Г)

Коллегалар дәресне югары бәяләделәр, дәреснең потенциалын үстерүче һәм тәрбияләүче предметка ия булуның югары дәрәҗәсен, ФГОС таләпләренә заманча дәресне модельләштерүгә һәм уздыруга туры килүен билгеләп үттеләр, тәкъдим ителгән дәрес укучыларда функциональ грамоталылык үсешенә ярдәм итте.

Шулай ук 8 нче сыйныфта «Инглиз теле дәреслеге битләре артында» дәрестә түбәндәге темага дәрес бирелде: «Мәдәни Лондон: шәһәр бакчалары һәм парклары» (укытучысы Захарова И.Г.). Укучылар Лондон парклары һәм бакчалары белән танышу процессында лингво-страновед белемнәрен киңәйтте.

Укытучы Шәйдуллина А. Ю. «Инглиз теле дәресләрендә интерактивлык мозаикасы» дигән мастер-класс күрсәтте. Коллегалар дәресләрдә аларны кызыклырак итү өчен кулланырга мөмкин булган яңа интерактив кушымталар һәм уңайлы сервислар турында белделәр.

Укытучы Захарова И.Г. «Инглиз теле дәресләрендә (укытуның төрле дәрәҗәләрендә) укучылар өчен PISA форматында биремнәр төзү буенча методик тәкъдимнәр» семинары кысаларында чыгыш әзерләде.

Семинар ахырында дәрескә анализ ясалды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: